Kancelaria Notarialna

Zgodnie z ustawą z dnia 14 lutego 1991 roku – prawo o notariacie (t.j. Dz.U. z 2016r., poz. 1796), Notariusz jest powołany do dokonywania czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną. Notariusz w zakresie swoich uprawnień, działa jako osoba zaufania publicznego, korzystając z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym, zaś czynności notarialne, dokonane przez notariusza zgodnie z prawem, mają charakter dokumentu urzędowego.

 

Kancelaria Notarialna notariusz Elżbiety Brewka funkcjonuje od 1994 roku. Zlokalizowana jest w samym centrum Olsztyna, w budynku przy ulicy Mikołaja Kopernika Nr 1.

 

Kancelaria specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, spadkowym, nieruchomości i prawie spółek. Notariusz oraz zespół kancelarii notarialnej udzielają wszelkich informacji dotyczących niezbędnych dokumentów do dokonania czynności notarialnych, wynagrodzenia notariusza, wymaganych podatków oraz opłat sądowych obciążających strony.

 

Wszelkie porady prawne udzielane są bezpłatnie.

 

Za dokonanie czynności notarialnej notariuszowi przysługuje wynagrodzenie, którego maksymalną wysokość określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (t.j. Dz.U. z 2013r., poz. 237 ze zm.).

 

Przy dokonywaniu czynności notarialnych, notariusz jako płatnik pobiera również podatek od czynności cywilnoprawnych lub podatek od spadków i darowizn oraz opłaty sądowe, przekazując je na rachunki bankowe prowadzone przez właściwe rzeczowo urzędy i sądy.

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się informacjami dotyczącymi nowości w naszej kancelarii.

 

W dziale aktualności znajdą Państwo również wiele informacji o zmianach zachodzących w prawie.

więcej

Kontakt

Kancelaria Notarialna Notariusz Elżbieta Brewka

ul. Mikołaja Kopernika 1/1
10-510 Olsztyn
e-mail: elzbietabrewka@wp.pl
Tel.: 89 535 24 23
Fax: 89 535 33 99

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16.

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.Informacja o administratorze danych przejdź >


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.